Vægt | 1,0000 kg |
---|
34,00 kr.
På lager
Gratis fragt ved køb over 499,-
Hurtig levering 2-5 hverdage
30 dages fortrydelseret
Dansk E-mærket shop + Prismatch
Hvis du trænger til fornyelse i hjemmet, så kan det klares på enkel og billig vis ved at udskifte de nuværende knager med nye modeller. Vælger du knager i sort som Gate, så får du en brugervenlig knage, som der nemt kan hænges ting på, så du får nem adgang til det meste.
Knagen har en diameter på 18,2 mm, og med sin lille størrelse vil den med fordel kunne passe ind i alle rum i hele hjemmet, for et harmonisk og ensartet udtryk.
Furnipart står bag knagen, mens australske Adam Laws har stået for designet. Disse knager i sort er lavet af overfladebehandlet zink, og har en matsort finish, som vil klæde både lyse og mørke boligindretninger. Komplimenter med det tilhørende køkkengreb og knop.
Produktspecifikationer:
Se alle de andre spændende knager i sort.
Noget af det, der kendetegner et greb og en knop fra danske furnipart, er den uovertrufne kvalitet. Det kan både ses og mærkes, at intet ved deres greb og knopper er overladt til tilfældighederne.
I løbet af de seks måneder deres designudvikling tager, er der foregået en lang række processer, der sikrer, at slutproduktet lever op til de strenge krav, de stiller til kvaliteten. Hvert eneste af deres greb og knopper skal således bestå en lang række tests, der foretages både ved produktionerne og på deres eget laboratorium i Danmark.
Derudover laver de forskellige tests for at teste lakkens vedhæftning på grebet. Hvis ikke resultaterne ligger inden for en given tolerance, bliver de adviseret, og en ny prøveproduktion skal gennemføres.
Alt dette gør de for at sikre, at alle greb og knopper lever op til de standarder, der er for et originalt greb og knop fra furnipart.
Vægt | 1,0000 kg |
---|